11.10.2018
Zápasy A-tým

Kanonýři v neděli na domácí půdě vyzvou Karlovy Vary

Pikantní souboj se uskuteční v neděli 14. října v kladenské sportovní hale BIOS. Dorazí florbalisté Karlových Varů, soused v tabulce 1. ligy. Vary jsou sedmé o dva body před osmými Kanonýry. Oba týmy mají ve svém středu hned několik hráčů, kteří dříve působili v mužstvu soupeře.
Karlovy Vary jsou nesmírně ambiciózním celkem a postupně staví velice silné a velkými jmény nabité mužstvo. V týmu působí nejvyšší soutěží ostřílení borci Michal Strachota, Jaromír Lisa, Matěj Pruner a další bývalí hráči zejména pražské Sparty. Kladenským diváků je dobře známa především dvojice Michal Klápa s Markem Mandlerem, která v týmu Kanonýrů působila při posledním neohroženém tažením za postupem do Tipsport Superligy v roce 2016.

Kanonýrům se před týdnem podařilo konečně zvítězit, když zdecimovali tým Náchoda na jeho hřišti výsledkem 11:5 a přerušili tak nepříjemnou sérii čtyř proher v řadě. Neohroženým vládcem kanadského bodování týmu a momentálně největším tahounem mužstva je Miloš Tyl, který za 7 zápasů nasbíral 29 bodů a má stejnou bodovou bilanci jako nejproduktivnější hráč 1. ligy Luděk Ondráček. Do týmu Kanonýrů se před sezonou z týmu soupeře přesunula dvojice obránců Matyáš Kalina s Jakubem Černým. Oba borci budou mít o zvýšenou motivaci postaráno.

Druhý jmenovaný se na speciální souboj těší a vyhlíží další vítězství svého nového týmu: „O motivaci není u mě a Matyáše Kaliny nouze, na zápasy proti Varům se těšíme od začátku sezony. Chceme hrát poctivě od obrany, být důrazní hlavně v našem brankovišti a proměňovat šance. Nálada v týmu je po vyhraném zápase lepší, potřebovali jsme se zvednou z těch čtyřech porážek v řadě. Teď chceme zůstat na vítězné vlně. Osobně se těším na souboje s nejmenším kapitánem v lize,“ zakončuje žertovnou narážkou na svého kamaráda a kapitána Karlových Varů Miroslava Šnajdra.

Zápas mezi domácími Kanonýry a hosty z Karlových Varů začíná v neděli 14. října v 17.00 hod. v kladenské SH BIOS.

Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje!